• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Smutný příběh se šťastným koncem

Teď se podíváme na smutný příběh, který ale naštěstí dobře dopadl. Jde o mládě muflona, kterému byl jen jeden den, když mu auto srazilo maminku. Malého muflona se ale ujala rodina ze Strakonicka, díky které mládě přežilo. Teď už je v táborské zoologické zahradě, kde se stal okamžitě miláčkem všech ošetřovatelů.

Příběh začal zkraje října, kdy teprve jednodenní mládě muflona přišlo o svou matku, která nepřežila střet s autem. Bez pomoci by mládě uhynulo, ale naštěstí ho zachránila rodina ze Strakonicka. „Rodina z Mečichova si ho všimla, objevila ho a zavolala paní Tomáškové, což je dlouholetá chovatelka koz a ovcí. Ta se ho okamžitě ujala a přesně věděla, jak má mládě správně odchovat. To znamená krmit ho několikrát denně prvních 3 až 5 dnů mlezivem a poté mlékem“ říká ošetřovatelka ZOO Tábor Nikola Krejčiříková. Na náhradní kozí mléko v láhvi si malý muflon okamžitě zvykl. Jak se ukázalo, je to mufloní kluk a tak dostal jméno Muf. Teď už je mu zhruba měsíc a protože roste jako z vody, bylo potřeba pro něj zajistit větší prostor. Rodina Tomáškových tak oslovila táborskou ZOO, která se malého Mufa okamžitě ujala. „Zabydlel se u nás krásně. Má svůj výběh, který sdílí se třemi ovečkami, aby měl kontakt se zvířaty. Je velice kontaktní i s lidmi, je vidět, že je na ně zvyklý, takže za námi pořád běhá, bereme ho pravidelně na procházky a to má opravdu rád. Užívá si ten kontakt lidí.“ dodává ošetřovatelka.

I když je v ZOO Tábor teprve pár dní, okamžitě se stal miláčkem všech ošetřovatelů. Ti ho chodí každé dvě hodiny krmit teplým kozím mlékem. Za den ho spořádá zhruba litr a půl. K tomu si ale zakousne všechno, na co zrovna narazí. A co bude s malým Mufem dál? „Teď si ho necháme tady a dál pro něj budeme vymýšlet vhodný výběh. Možná ho dáme k našemu nedávno odchovanému mláděti daňka skvrnitého, se kterým by si určitě rozuměli.“ směje se Nikola Krejčiříková.

Jestli chcete roztomilého muflona vidět na vlastní oči, najdete ho ve výběhu přímo u pokladny. Táborská zoologická zahrada má otevřeno o víkendech, prázdninách a státních svátcích.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Manuál pro čistý Malák

Lidé znovu debatovali o lokalitě Malák v Českých Budějovicích. V rámci participativního rozpočtu by měla vzniknout jednotná koncepce tohoto parku, který je oblíbený u místních i u lidí z širokého okolí.

Nejlepší nemocnice roku 2022

Českobudějovická nemocnice se podle organizace HealthCare Institute stala Nejlepší nemocnicí roku 2022. V anketě pro Českou republiku uspěla mezi 148 nemocnicemi. Toto ocenění získala už potřetí za sebou.