• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

uzavírka Suchomelské v Českých Budějovicích

Plánovaná uzavírka Suchomelské ulice v Českých Budějovicích potrápí řidiče, kteří pracují nebo nakupují v zóně mezi Pražskou a Strakonickou třídou. Musí se tu přeložit vodovodní řad.

 

V Českých Budějovicích se řidiči musí připravit na zhruba 14 denní uzavírku části ulice Suchomelská. Důvodem je překládka vodovodního řadu. Jde sice o malý úsek, ale v místě, kde je nákupní zóna. "Chystá se poměrně malá, ale významem velká uzavírka v lokalitě ulice Suchomelská. To je to místo, kde se například přijíždí k Ternu, nebo odjíždí od Uni Hobby. Je to takový ten můstek, takové to téčko. To bude v plné uzavírce," popsal rekonstrukci Lubomír Bureš, náměstek primátorky Českých Budějovic.

Sice nejde o dlouhý úsek, ale silnice je velmi frekventovaná, v okolí je nejen řada obchodů, ale také firem s velkým počtem zaměstnanců. "Předpoklad uzavření je 14. listopadu do 28. listopadu, pakliže budou získána všechna příslušná povolení. To se řidičů velmi dotkne, zejména v těch nákupních časech, kdy lidé jezdí nakupovat do Terna a nebo jezdí z přilehlých oblastí, kde pracují," dodal Lubomír Bureš.

Vodovodní řad se bude měnit v ulici souběžné s Dobrovodským potokem. Objízdná trasa povede po ulicích Kněžskodvorská, Karoliny Světlé a po části ulice Suchomelská, 

"Jsou a samozřejmě budou značené objízdné trasy, ty nejsou úplně krátké, ale já prosím všechny občany o pochopení a o nutnosti této uzavírky, protože je to opravdu z nutných důvodů. Budeme rádi, pokud ty práce skončí dřív, ale v tuto chvíli je ta uzavírka plánovaná na 14 dní," doplnil Lubomír Bureš.

Letošní naplánované uzavírky v krajském městě jsou téměř všechny u konce. Dokončuje se most přes Dobrovodský potok v Nádražní ulici. Tam je provoz sveden do ze čtyř do dvou pruhů a práce by měly být hotové do konce tohoto roku.

 

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Manuál pro čistý Malák

Lidé znovu debatovali o lokalitě Malák v Českých Budějovicích. V rámci participativního rozpočtu by měla vzniknout jednotná koncepce tohoto parku, který je oblíbený u místních i u lidí z širokého okolí.

Nejlepší nemocnice roku 2022

Českobudějovická nemocnice se podle organizace HealthCare Institute stala Nejlepší nemocnicí roku 2022. V anketě pro Českou republiku uspěla mezi 148 nemocnicemi. Toto ocenění získala už potřetí za sebou.