• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Požár v Hůrce zabíjel

Z minuty na minutu se změnil život handicapované ženě, která se svým druhem bydlela v domku u Českých Budějovic. Při požáru muž zemřel. Paní se na nás obrátila s prosbou o pomoc, neví jak bude žít dál.

 

"Šestého prosince jsme vyslali pět jednotek, dvě profesionální a tři dobrovolné jednotky do obce Nová Ves části obce Hůrka, kde byl ohlášen požár kotelny. Jednalo se o stavení, které bylo rozděleno na obytnou část a právě tuto část technickou," popsala událost Vendula Matějů, mluvší Hasičského záchranného sboru Jihočeského.

Zásah komplikoval těžko přístupný terén, na silnici ležela vrstva sněhu. Nešťastnou událost nám popsala i družka zemřelého. V domku spolu žili třicet let. "Jelikož máme kamínka v kuchyni, tak přítel šel do kotelny, že naseká třísky a že si zatopíme. Netrvalo to ani čtyři vteřiny a přiběhl, že abych zavolala hasiče."

"Požár nám ohlásila jeho družka, na základě jejího volání jsme tedy na místo vyjeli. Kotelna nebo technické zázemí bylo zasaženo v plném rozsahu, došlo k propadu střechy a střešních konstrukcí," doplnila Matějů.

Paní se podařilo z domu dostat, obytná část požárem zasažena nebyla. Sedmdesátiletý muž bohužel to štěstí neměl. "Říkali hasiči, že ho tam viděli jako mihnout, jako když tam někde běhal," popsala dramatické chvíle družka. "Požár se snažil hasit před příjezdem jednotek majitel domu, který se bohužel nadýchal zplodin hoření a na místě zemřel. Požár jsme likvidovali několik hodin, po úplné likvidaci vyšetřovatel stanovil vzniklou škodu na jeden milion korun," dodala mluvčí hasičů.

Příčinou požáru byla podle vyšetřovatelů nedbalost majitele při obsluze topidla. Žena teď žije v bytě, který ji poskytlo město České Budějovice. "Stará se o mě společnost Ledax, která mi uklidí a pomůže vyprat a zkrátka co je potřeba, ale finančně to nezvládám," dodala paní. V invalidním důchodu je už pět let, přišla o nohu a s další tragédií už jí moc sil do života nezbývá.

 

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Další kopáči vltavínů dopadeni

V lokalitě Nesmeň na Českobudějovicku, která je rájem pro nelegální kopání vltavínů, se policejním psovodům podařilo přímo při činu nachytat člověka, který se chtěl tímto způsobem obohatit.