• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

České Budějovice podporují rodiče novorozenců

Vedení Českých Budějovic nově podporuje rodiče novorozenců. Ti tak od letošního roku dostávají od města příspěvek 2 tisíce korun na jedno miminko. Českobudějovická radnice se totiž připojila k dotačnímu programu Jihočeského kraje.

Českobudějovičtí zastupitelé schválili zapojení statutárního města do dotačního programu Jihočeského kraje na podporu narozených dětí. „My v Českých Budějovicích teď nabízíme dvouletý program pro rodiče, kteří přichází se svými novorozeňátky na vítání občánků. Jedná se o podporu dva tisíce korun od města České Budějovice plus dva tisíce korun od Jihočeského kraje tak, jak to kraj před dvěma lety nastavil. A my jako město jsme se k tomu od letošního roku připojili.“ říká primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová /ODS/.

Finanční příspěvek od města tak nově dostávají rodičevšech miminek narozených od 1. ledna letošního roku až do 31. prosince roku 2024. Podmínkou je účast na vítání občánků. „To znamená, že okamžitě od teď, kdo přijde na vítání občánků tady v Českých Budějovicích jako rodič, tak si rovnou může vyinkasovat ty čtyři tisíce. Podmínka je pouze ta, že tady rodič a dítě musí mít trvalý pobyt. A v případě, že mají rodiče dluh vůči městu, tak jim to od těch 4 tisíc odečteme.“ upřesňuje primátorka města.

Ročně se v Českých Budějovicích narodí přibližnětisíc miminek. Protože je dotační program nastavený zatím na dva roky, příspěvek se tak bude týkat zhruba dvou tisíc novorozeňat. To představuje částku 4 miliony korun. „Mladé rodiny podporu potřebují. Za finanční příspěvek si mohou nakoupit například něco hezkého do výbavičky nebo to můžou utratit třeba za plínky nebo podobné věci, které potřebují. Je důležité, aby se o děti správně pečovalo. Někoho to může i motivovat k tomu, aby se přihlásil jako občan tady v Českých Budějovicích.“ dodává Dagmar Škodová Parmová.

Pokud se dotační program osvědčí, město má v plánu v něm pokračovat i v dalších letech.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Další kopáči vltavínů dopadeni

V lokalitě Nesmeň na Českobudějovicku, která je rájem pro nelegální kopání vltavínů, se policejním psovodům podařilo přímo při činu nachytat člověka, který se chtěl tímto způsobem obohatit.