• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

DDM už nabízí akce na jarní prázdniny a volná místa ubývají

Domy dětí a mládeže v Jihočeském kraji připravují pro děti nejen zájmové kroužky, ale také víkendové akce, výlety nebo příměstské tábory. Termíny akcí na jarní prázdniny už se pomalu plní.

Den plný deskových her, přespávání ve vile nebo výlety do přírody. Mezi činnost domů dětí a mládeže dávno nepatří jen zájmové kroužky během pracovního týdne. Lektoři připravují akce i na víkendy. Během letošní zimy, kdy ani na horách není sníh, děti i rodiče ocení každý zajímavý program.

"Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích má kromě pravidelné činnosti i příležitostnou o víkendech. Jednak jsou to víkendy ve vile, kdy každý víkend je různý, některý je o deskových hrách, jiný je o výrobě kosmetiky, některý je tvořivý nebo cestovatelský," vyjmenovala akce Hana Korčáková, ředitelka Domu dětí a mládeže České Budějovice.

Výjimkou není ani oblíbené přespávání ve vile. O víkendech nemají volno ani lektoři v dalších jihočeských městech. Například v Dačicích probíhá celkem 44 kroužků. "Mažoretkové kroužky trénují i o víkendech, aerobic kroužky mají mimořádné tréninky, to se snažíme hodně, protože máme soutěže," popsala akce Jaromíra Bačáková, vedoucí Domu dětí a mládeže v Dačicích. 

Pokud se s dětmi nechystáte o jarních prázdninách na hory, je nejvyšší čas na výběr příměstského tábora. DDM jsou příspěvková organizace Jihočeského kraje a ceny proto nejsou tak vysoké jako u jiných organizací. "Připravujeme tam několik příměstských táborů, jednak to bude takový všeobecný s výlety, s nějakým programem ve vile a tak, potom to bude přírodovědný příměstský tábor, technický a ještě chystáme jeden speciální. Děti z Českých Budějovic budou mít určitě z čeho vybírat," doplnila Hana Korčáková.

 

Domy dětí a mládeže připravují program i pro veřejnost. "Příští pátek si mohou přijít zacvičit k nám děti i rodiče. Máme i kurz keramiky pro dospělé, každý měsíc se snažíme něco nabídnout. Pak začnou karnevaly," dodala Bačáková.

V Českých Budějovicích si děti i dospělí mohou prohlédnout celou vilu, kterou nechal postavit světoznámý výrobce tužek. "V letošním roce už jsme systémově zavedli, že první sobotu v měsíci máme pravidelné prohlídky Hardtmuthovy vily. Bývalý ředitel DDM České Budějovice Josef Hošek umí krásně vyprávět o historii i architektuře Hardtmuthovy vily," popsala dvouhodinovou prohlídku ředitelka Korčáková. Všechny podrobnosti o akcích najdete na stránkách domů dětí a mládeže v jednotlivých městech.

Autor: Eliška Piskačová

Související články