V lokalitě Nesmeň na Českobudějovicku, která je rájem pro nelegální kopání vltavínů, se policejním psovodům podařilo přímo při činu nachytat člověka, který se chtěl tímto způsobem obohatit.
Zájem o odlety z Českých Budějovic je enormní

O odlety na dovolenou z českobudějovického letiště je enormní zájem. Letos v srpnu odtud poprvé odstartují letadla do Řecka a Turecka, zájezdy už si zarezervovaly stovky Jihočechů. Médiím to sdělila mluvčí cestovní kanceláře ČEDOK, která zájezdy zajišťuje.
V nabídce má cestovní kancelář odlety na řecký Rhodos a na tureckou riviéru. Zájem o srpnové zájezdy je tak velký, že se Čedok už teď rozhodl pro přidání dalších dvou termínů. Navíc se začínají plnit i zářijové termíny dovolených s odletem z českobudějovického letiště. Odlety zajistí společnost Smartwings se svými Boeingy 737.