• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Student českokrumlovské školy, který je obviněný z vydírání, zůstává v policejní cele

Po pondělním zásahu policistů v jedné z českokrumlovských středních škol, zůstává obviněný student v policejní cele. Dlouhodobě měl vydírat svou spolužačku a dalšího muže. Obviněný měl u sebe nůž a celou věc ohlásilo vedení na policii.

I po dvou dnech zůstává student českokrumlovské střední školy v policejní cele. Podle vedení školy hrozilo, že použije zbraň na své spolužáky. "Na místo vyrazili z obvodního oddělení Český Krumlov a Větřní. Na místě nejdříve evakuovali několik desítek lidí a poté provedli zákrok proti tomuto studentovi. Jednalo se o studenta, který měl u sebe skutečně nůž," popsala událost Štěpánka Schwarzová, policejní mluvčí Jihočeského kraje.

Za vedení školy se nám vyjádřil k této události náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro školství Pavel Klíma /TOP09/. "Oni postupovali naprosto správně, konzultovali to s vedením a ohlásili to policii. To je naprosto v pořádku, vždycky je lepší postupovat takto, i když z toho třeba nic nebude, než to bagatelizovat. Pak by se třeba mohla stát nějaká tragédie."

Policie se dlouhodobě zabývá touto problematikou a pravidelně pořádá ve školách speciální školení na podobné situace. "Jihočeští policisté se této problematice věnují řadu let. Je to projekt nebezpečný útočník. Vysvětlujeme, jak se v takové situaci zachovat, ať už je nebezpečný útočník student, zaměstnanec školy nebo někdo z venku," dodala policejní mluvčí.

Během školení dostane škola veškeré informace, jak postupovat a tento projekt je velký zájem. "Policisté používají strategii USB, která znamená uteč, skryj se a bojuj. Jsou to tři situace, které v té škole mohou nastat." doplnila mluvčí.

V Českém Krumlově začal zásah policistů právě tím, že proběhla evakuace. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Případem se zabývají českokrumlovští kriminalisté a podali návrh na vzetí tohoto obviněného muže do vazby. 19tiletý student tak nadále zůstává v policejní cele. V případě prokázání viny mu hrozí až čtyři roky ve vězení.

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Další kopáči vltavínů dopadeni

V lokalitě Nesmeň na Českobudějovicku, která je rájem pro nelegální kopání vltavínů, se policejním psovodům podařilo přímo při činu nachytat člověka, který se chtěl tímto způsobem obohatit.