• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Rekordní Tříkrálová sbírka na Českobudějovicku

Letošní Tříkrálová sbírka skončila 15. ledna. V těchto dnech se tak po celé republice sčítají všechny vybrané peníze a ani Jihočeský kraj není výjimkou. V pondělí se sčítalo i na Českobudějovicku. Tady přispěli lidé částkou přes jeden milion korun, což je rekordní suma. A to ještě nejsou spočítané všechny kasičky.

Charita České Budějovice začala počítat peníze vybrané v Tříkrálové sbírce v pondělí dopoledne. „My musíme nejdříve ohlásit na Magistrát, že bychom rádi zapečetěné pokladničky rozpečetili. Magistrát nám sem pošle vyškolené pracovnice, se kterými ty kasičky rozpečeťujeme.“ říká ředitel Charity České Budějovice František Nestával.

V rozpečetěných kasičkách už dobrovolníci napočítali přes jeden milion korun. Už teď tak jde o rekordní částku, která ale není konečná. Ještě totiž nejsou spočítané všechny pokladničky. „V ORP České Budějovice je 79 obcí. Některé obce už máme rozpečetěné, takže už máme přes milion sto tisíc korun. V současné chvíli rozpečeťujeme magistrátní pokladničky, kterých je zhruba tři sta., takže počítám, že opět budeme mít zajímavou částku.“ upřesňuje ředitel.

Dobrovolníci z českobudějovické charity koledovali od 1. do 15. ledna. Letošní rok se zapojilo přes tisíc koledníků - dětí i dospělých. „Tady v Budějovicích jsme zapojili pochopitelně i několik škol, gymnázií a také skauty a další dobrovolníky. Já osobně jsem byl přítomen třeba na hokeji, kde lidé dávali padesátikoruny nebo dvacetikoruny, ale není výjimkou, že dárci dávají i tisícikoruny a dvoutisícovky.“ dodává František Nestával.

Vybrané peníze půjdou na pomoc potřebným. Pomůžou například matkám samoživitelkám, nemocným dětem, seniorům, sociálně slabým nebo lidem se zdravotním postižením. „Já jsem rád, že takové to sociální cítění máme každý v sobě a myslím si, že každým rokem to narůstá. Jsem za to nesmírně vděčný, že tito lidé to srdíčko mají.“ zakončuje ředitel českobudějovické charity.

Finální částku, kterou koledníci na Českobudějovicku vybrali v rámci letošní Tříkrálové sbírky se dozvíme na konci tohoto týdne. To už by měly být spočítané všechny kasičky.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Další kopáči vltavínů dopadeni

V lokalitě Nesmeň na Českobudějovicku, která je rájem pro nelegální kopání vltavínů, se policejním psovodům podařilo přímo při činu nachytat člověka, který se chtěl tímto způsobem obohatit.