Motor ztratil dobře rozehrané utkání a v Olomouci padl

Hokejisté Motoru České Budějovice v rámci 45. kola Tipsport extraligy hráli v Olomouci. Dobře rozehrané utkání ale ve třetí třetině ztratili a domů se vrací bez bodů.

Vstup do utkání přitom Motoru vyšel na jedničku. Už po osmašedesáti vteřinách si Čachotský poradil se dvěma bránícími hráči a předložil kotouč Valskému, jehož dělovku gólman Lukáš neměl šanci zlikvidovat. České Budějovice hrály i po vstřelené brance mnohem aktivnější hokej a vytvářely si velké šance, chyběl ale důraz v koncovce. V čase 18:52 byl ale vyloučen domácí Klimek, Motoru stačilo patnáct vteřin z přesilové hry, aby zvýšil náskok na dvě branky. Tentokrát přesně pálil Doležal. Do kabin tak Jihočeši odcházeli v dobré náladě. Ve druhém dějství se ale aktivita začala překlápět na stranu olomouckých Kohoutů, pozitivní dopad na hru mělo možná i přestávkové prostřídání brankářů, kdy nepříliš jistě chytajícího Lukáše nahradil Konrád. Snažení Olomouce o snížení náskoku vyvrcholilo v čase 33:17, kdy Hrachovinu prostřelil Nahodil. Ve třetí třetině začal hrát Motor prakticky jen na obranu, což už se mu několikrát v sezóně vymstilo. A ani tentokrát to nebylo jinak, nápor Olomouce vygradoval ve 13. minutě posledního dějství, kdy na 2:2 srovnal Klimek. Za další dvě minuty už se skóre překlopilo definitivně na stranu Hanáků, neomylně pálil mladý talent Bambula. Výsledek už se do konce zápasu nezměnil ani přes závěrečnou hru bez brankáře, kdy to Motor zkusil v šesti. Z Olomouce se tak Jihočeši vracejí s prázdnou. Teď je na řadě desetidenní reprezentační přestávka, po které Motor čekají na domácím ledě dva zápasy za sebou. Půjde ale o velmi těžké soupeře. V Budvar aréně se postupně představí Pardubice a pražská Sparta.

Autor: Petr Studenovský