• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Koalice v Českém Krumlově se rozrostla

Koalice v Českém Krumlově se rozšířila z dvanácti na patnáct mandátů. Přibylo do ní hnutí Občané patrioti, jehož zastupitel Robin Schinko se stal novým místostarostou a radním.

Na funkci radního naopak rezignoval Filip Vojta z hnutí ANO. Místo dvou místostarostů tak v Českém Krumlově budou tři. Robin Schinko dříve působil například jako náměstek hejtmana nebo jako náměstek ministra práce a sociálních věcí. Město chce Schinkovy zkušenosti zúročit zejména při přípravě územního plánu. O změně koalice do této podoby rozhodli ve čtvrtek zastupitelé.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Akce "Nulová tolerance"

O víkendu se na jihočeských silnicích konala dopravně-bezpečnostní akce s názvem "Nulová tolerance". Do ní se zapojilo přes 180 policistů, kteří se zaměřili mimo jiné na kontrolu alkoholu v dechu řidičů.