• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Ideální podmínky ve skiareálech

Na všech jihočeských skiareálech aktuálně panují skvělé lyžařské podmínky. Přes víkend nasněžilo a na sjezdovkách leží zhruba metr pokrývky.

Ještě minulý týden to vypadalo, že nám zima dala sbohem. Teploty se pohybovaly okolo dvanácti stupňů a provozovatelé skiareálů už nemohli ani uměle zasněžovat. Předpověď meteorologů se ale naplnila a o víkendu se mrazivé počasí vrátilo.

„Aktuální podmínky jsou perfektní, protože přes víkend sněžilo a my jsme tak mohli i zasněžovat uměle. Pokud počasí dovolí, pojedou děla na plný výkon i přes celý tento týden. Takže chystáme sjezdovky nejen pro naše návštěvníky v tomto týdnu, ale i pro všechny obyvatele Českokrumlovska a Českobudějovicka, kteří k nám přijedou příští týden v rámci jarních prázdnin,“ informuje nás Olga Kneiflová, mluvčí Skiareálu Lipno.

Právě o nadcházejících jarních prázdninách v největším jihočeském okrese čekají provozovatelé na horách velký nápor lidí, zejména pak rodin s dětmi. Výjimkou není ani oblíbené rakouské středisko Hochficht, kde aktuálně leží přes metr sněhu a kde si právě pro rodiny s dětmi pro příští týden přichystali malé překvapení.

„Víme, že v březnu budou jarní prázdniny hlavně v okresech Český Krumlov a České Budějovice, a proto máme od 1. března pro každého výhodnou akci 3+1 den zdarma. Koupíte si čtyřdenní skipas, ale platíte pouze cenu tří dnů,“ říká Martin Řezáč, mluvčí Skiareálu Hochficht.

Až 75 centimetrů sněhu leží také na dalším oblíbeném jihočeském skiareálu na Zadově. Přes víkend tu napadlo pět čísel prašanu a v provozu je drtivá většina vleků a lanovek. 

„Na příští týden se předpovídá i lepší počasí co se týče sluníčka, takže si myslím, že týden jarních prázdnin pro Budějovice a okolí bude úplně perfektní,“ hodnotí Luděk Sáska, ředitel LA Zadov.

Lyžařské podmínky jsou zkrátka ideální ať si vyberete jakýkoliv areál. Podle dlouhodobé předpovědi by měly noční teploty pod nulou vydržet dalších čtrnáct dní, lyžovat se tedy určitě bude minimálně do poloviny března.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Akce "Nulová tolerance"

O víkendu se na jihočeských silnicích konala dopravně-bezpečnostní akce s názvem "Nulová tolerance". Do ní se zapojilo přes 180 policistů, kteří se zaměřili mimo jiné na kontrolu alkoholu v dechu řidičů.