• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Sportovec Jindřichohradecka

V Třeboni se ve čtvrtek večer vyhlašovali okresní vítězové soutěže Nejúspěšnější sportovec roku.

Slavnostní galavečer v třeboňském kulturním a kongresovém centru Roháč si nenechala ujít zhruba stovka pozvaných hostů. Od starostů měst a obcí v jindřichohradeckém okrese, až po talentované sportovce a jejich rodiny.

„Tuto akci pořádá Česká unie sportu a Národní sportovní agentura. Koná se každoročně, s výjimkou posledních dvou let, kdy se sportovci ani diváci nemohli sejít z důvodu pandemie,“ uvádí Jana Grammetbauerová /ODS/, místostarostka Třeboně.

V řadě kategorií byli nominováni i nadaní třeboňští sportovci, mezi nimi například dvojice veslařů Petr Kocourek a Šimon Herda: „Jezdíme nepárovou dvojku, to znamená dva lidé a každý má jedno veslo. Odjeli jsme šesti kilometrový závod. Prvních pět postupovalo na kontrolky, to znamená na dvou kilometrové trati. První tři postupovali na prezentování České republiky a jelo se do Polska. Tam jsme jeli nepárovou čtyřku s kolegy z Prahy, to jsme byli drzí. Závod jsme zakončili osmou, a to jsme skončili na prvním místě.“

Ocenění získal také mladý boxer Martin Novák, který si v loňském roce připsal řadu úspěchů, na které v tom letošním hodlá navázat. „Na konci března mě čeká Mistrovství České republiky, kde bych si přál vyhrát. Dříve jsem byl ve školní mládeži a nyní po patnácti letech jsem přešel do kadetu, kde je mnohem větší konkurence a mnohem více účastníků. Mám z toho trochu strach, ale snad to dobře dopadne,“ hodnotí boxer Martin Novák.

Kromě mladých a talentovaných sportovců byli oceněni i ti, kteří se o rozvoj a popularizaci sportu zasloužili v letech už dávno minulých. Mezi nimi byla i legenda třeboňské házené Josef Áža Neužil. „Je to nádhera, já jsem s tím skutečně nepočítal. Možná že vybírali podle věku a z těch všech hodnocených jsem já ten nejstarší. Je to dobrý pocit. Byl jsem jako kluk trošku exhibicionista, takže i tohle zapadá do mého ranku,“ říká nám Josef „Áža“ Neužil, legenda třeboňské házené.

O tom, že měla Třeboň mezi sportovci tolik nominovaných nemůže být divu. Radnice se totiž sport snaží aktivně podporovat, a to už dlouhá léta.

„Město Třeboň samozřejmě podporuje sport nejen tím, že udržuje sportoviště a stará se o něj, ale také podporuje činnost všech oddílů finančními příspěvky, právě i pro trenéry, kteří trénují a starají se o mládež,“ zakončuje místostarostka Třeboně Jana Grammetbauerová.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Akce "Nulová tolerance"

O víkendu se na jihočeských silnicích konala dopravně-bezpečnostní akce s názvem "Nulová tolerance". Do ní se zapojilo přes 180 policistů, kteří se zaměřili mimo jiné na kontrolu alkoholu v dechu řidičů.