• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Počasí o prázdninách

Jarní prázdniny se dostaly do druhé poloviny. Zjišťovali jsme, jak je to s lyžováním na jihu Čech.

Říká se jim jarní prázdniny, přestože se odehrávají ještě v zimě. Školáci na Českobudějovicku a Českokrumlovsku otevírají jejich druhou polovinu. Mnozí své volno tráví se svými rodiči na horách. Tam zatím panují dobré lyžařské podmínky.

„Na svazích leží stále okolo 80 cm technického sněhu. Všechny sjezdovky a lanovky jsou stále v provozu a děti, které mají jarní prázdniny v okolí Českého Krumlova a Českých Budějovic, si to maximálně užívají. Mám osobní zkušenost, protože jsem měla tří denní dovolenou s dětmi a báječně jsme si to užili,“ hodnotí tisková mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová.

Podobně je na tom i další šumavské středisko. Mezi českými lyžaři je velmi oblíbený rakouský skiareál Hochficht.

„Jarní prázdniny probíhají na Hochfichtu velice dobře a podmínky jsou nadále výborné, protože v noci mrzne a teploty klesají až pět stupňů pod bod mrazu. Díky tomu máme v provozu všechny lanovky a vleky a k tomu 19 km sjezdovek. Dále jsou otevřené dva dětské parky, komiksový slalom nebo zábavné dráhy s vlnami,“ sděluje nám mluvčí skiareálu Hochfich Martin Řezáč.

Počasí také zatím školákům přálo, ideální podmínky panovaly převážně ve vyšších polohách. Meteorologové ale už tak pěkné vyhlídky nemají.

„Čeká nás celkově hodně oblačnosti, do pátku i docela teplo, tam bude až ke 14ti stupňům. Pak přijde ochlazení, ale bude nás trápit hlavně vítr a srážky. Největší čekáme v noci na čtvrtek a během čtvrtka dopoledne na horách, na Šumavě,“ informuje meteoroložka Eva Plášilová.

Pršet by nemělo už o víkendu a teploty by se opět mohly vrátit k záporným hodnotám. Jestli tedy patříte mezi milovníky zimních radovánek, sněhu anebo lyžování a rádi byste ještě o prázdninách vyrazili někam za sněhem, neměli byste svoje rozhodnutí odkládat, aby náhodou nebylo pozdě.

Autor: Martin Řepa

Související články

Akce "Nulová tolerance"

O víkendu se na jihočeských silnicích konala dopravně-bezpečnostní akce s názvem "Nulová tolerance". Do ní se zapojilo přes 180 policistů, kteří se zaměřili mimo jiné na kontrolu alkoholu v dechu řidičů.