Tragickou nehodu cyklisty vyšetřují kriminalisté

Pád z elektrokola na Trhosvinensku sedmdesátiletý senior nepřežil.

Nehoda se stala ve středu dopoledne. Na lince 158 přijali policisté oznámení o nálezu cyklisty v potoce.

"Na místě bylo zjištěno, že 70letý cyklista, jedoucí na elektrokole ve směru Rejty – Trhové Sviny, v místní části Mlýny, sjel z dosud nezjištěných příčin mimo komunikaci a dále do potoka. Přivolaní záchranáři i přes veškerou jejich snahu nemohli muži pomoci, utrpěl zranění neslučitelná se životem," popsala tragickou událost policejní mluvčí Martina Joklová.

Bližší okolnosti úmrtí určí až nařízená soudní pitva. Na místo nehody přijeli i českobudějovičtí kriminalisté, kteří se budou touto tragickou událost zabývat. Muž neměl za jízdy na hlavě přilbu.

K místu nehody letěl i vrtulník. "Bohužel zasahující lékař mohl už jen konstatovat úmrtí, neboť senior zemřel ještě před příletem záchanářů, kteří mu už nijak nemohli pomoci," dodala mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Týden rané péče

Českobudějovická pobočka Společnosti pro ranou péči se připojuje k celorepublikové osvětové akci. Během týdne Rané péče si připomíná, proč je zásadní, aby se tato služba dostala k rodinám co nejdříve.

Úrodu ovoce poškodily mrazy

Většina ovocnářů na jihu Čech očekává nižší úrodu. Mohou za to mrazy, které na jaře přišly hned ve dvou vlnách. Květy byly poničené hlavně u třešní a hrušní. Oproti loňskému roku, kdy sadaři zažívali žně, bude tak letošní úroda mnohem horší.