Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Sport

Magistrála na zamrzlém Lipně se otevře zřejmě v pondělí

České Budějovice, publikováno 26.02.2018, autor: ČTK, Jiří Bydžovský

Autor: archiv

Díky silným mrazům se zřejmě v pondělí podaří oficiálně zprovoznit ledovou magistrálu na lipenské přehradě. Podle Vojena Smíška ze Ski areálu Lipno přibývá led každý den o jeden centimetr a v pondělí by mohl dosáhnout požadované síly 18 centimetrů. Průjezd mezi Lipnem a Frymburkem by podle něho mohl být bezpečný v polovině týdne. Kromě bruslařů nabízí areál dobré podmínky i pro lyžaře. O víkendu jich na Lipno dorazilo okolo 5000.

"Někteří nedočkavci už bruslili, přestože oficiálně magistrála ještě zprovozněná není," řekl Smíšek. Zatím je bruslařům přístupný okruh 3,5 kilometru na Lipně, jet se dá také z Frymburku do Přední Výtoně. "Teď čekáme, až bude možné propojit magistrálu mezi Frymburkem a Lipnem, věříme, že to bude v polovině týdne, protože jsou hlášeny mrazy až 18 stupňů," řekl Smíšek.
Sjezdovky dalšího jihočeského areálu Zadov projelo během víkendu asi 1200 návštěvníků. Podle jeho správce Petra Vondraše byla návštěvnost oproti minulému víkendu nižší zejména kvůli mrazivému počasí. Díky němu zase neodtávala vrstva sněhu, která je místy víc než metrová. "Zasněžovat už letos nebudeme, i kdyby se výrazněji oteplilo, předpokládám, že vydržíme se sněhem až do Velikonoc," řekl Vondraš.

Fotogalerie

Autor: archiv

Diskuse k článku