Kriminalisté dopadli žháře, který v Písku zapálil dům. Navrhují pro něj vazbu

Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže, který má na svědomí pondělní požár budovy v Písku. Dopustil se trestného činu obecného ohrožení, padl i návrh na jeho vzetí do vazby.

K požáru došlo v pondělí ráno ve Svatoplukově ulici. Kriminalistům se během vyšetřování podařilo zjistit, že mladý muž vešel do třetího patra budovy, kde si na chodbě vyhlédl dětský kočárek a zapálil ho. Téhož dne v odpoledních hodinách se ale policistům podařilo žháře dopadnout. Noc strávil v policejní cele, o jeho případném pobytu ve vazbě rozhodne soud.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Úroda byla loni v kraji rekordní

Jihočeští zemědělci v loňském roce sklidili nejvíc brambor za posledních dvacet let. Také úroda ovoce byla několikanásobně vyšší. Mimořádně úrodný byl rok 2025 i v případě obilovin. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu.