Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Komerční sdělení

Na nový úsek dálnice D3 u Veselí nad Lužnicí pustí Ředitelství silnic a dálnic řidiče večer.

České Budějovice, publikováno 12.10.2017, autor: Jiří Bydžovský,Petr Studenovský

Nový úsek dálnice D3 | Autor: archiv

Ředitelství silnic a dálnic dnes otevřelo nový úsek dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec. Je dlouhý přes pět kilometrů. Práce, které začaly v květnu 2015, stály 634,7 milionu Kč. Řidiči se po novém úseku dálnice projedou pravděpodobně nejdřív kolem šesté hodiny večer. Stavba navazuje na dokončený úsek dálnice mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Do konce roku se bude po tomto úseku jezdit bez dálniční známky.

"V letošním roce se jedná již o druhý úsek dálnice D3, který řidičům zprovozňujeme. Díky D3 se zlepší mobilita obyvatel, v oblastech dotčených stávající tranzitní dopravou se zvýší bezpečnost provozu a sníží se negativní zdravotní dopady způsobené hlukem a exhalacemi," řekl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa. Na dnes otevíraný úsek navazuje část Bošilec - Ševětín dlouhá 8,1 kilometru, jejíž stavba by měla skončit v únoru 2019. Odhadované náklady činí 1,2 miliardy korun. Letos na konci září otevřelo ŘSD na jihočeské dálnici D3 úsek Borek - Úsilné dlouhý 3,1 kilometru. Součástí D3 bude také obchvat Českých Budějovic za 12 miliard Kč, má být hotový do roku 2021.
Na posledním úseku D3 k hranicím s Rakouskem pokračuje ŘSD v inženýrské činnosti a připravuje dokumentaci EIA. Vykupuje pozemky, všechny stavby má pod územním rozhodnutím vyjma jediné, u níž správní soud rozhodnutí zrušil. Stavět by se mohlo začít v roce 2020. D3 má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi, tam se napojí na rakouskou rychlostní silnici. Celá dálnice D3 by měla měřit zhruba 170 kilometrů, po dnešku bude v provozu asi 50 kilometrů.

Fotogalerie

Nový úsek dálnice D3 | Autor: archiv

Diskuse k článku