Jihočeští celníci loni vybrali přes 3 miliardy

Jihočeští celníci vybrali v loňském roce na různých poplatcích přes tři miliardy korun. To je o 300 milionů víc, než v roce 2022.

Celková částku tvoří výběry z daní, cla a dalších poplatků. Peníze poputují do státního rozpočtu. Nejvyšší nárůst v loňském roce zaznamenal výběr daně za minerální oleje. Na spotřebních daních z této komodity inkasoval celní úřad bezmála dvě miliardy korun, což je o necelých 500 milionů více než za rok 2022. Celníci také vybrali přes dvě stě padesát milionů na spotřební dani z lihu a podobnou částku ze spotřební daně z piva.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Naše Česko se spojilo s uskupením MY

Hnutí Naše Česko jihočeského hejtmana Martina Kuby se dohodlo na spolupráci s uskupením MY v čele s pardubickým hejtmanem Martinem Netolickým. Prvním společným krokem obou hnutí bude společná kandidátka v komunálních volbách v Pardubickém kraji.