Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Příroda

Neděle přinesla na sedmi místech v jižních Čechách teplotní rekordy

České Budějovice, publikováno 16.10.2017, autor: Jiří Bydžovský

Měření teplot | Autor: archiv

Na sedmi jihočeských stanicích padly v neděli teplotní rekordy. Nejtepleji bylo ve Volarech na Prachaticku, 23,8 stupně. Rekordy byly překonány také například v Byňově u Nových Hradů na Českobudějovicku, kde meteorologové naměřili 22,9 stupně. V Lenoře na Českokrumlovsku dosáhla v neděli teplota 23,1 stupně, o jednu desetinu stupně více než při dosavadní rekordní teplotě z roku 1988.

Z velkých měst je zajímavý třeba Jindřichův Hradec, kde byl vyrovnán teplotní rekord z roku 1967, což bylo 21,9 stupně. Velké teplo bylo také v Pohoří na Šumavě v Novohradských horách, 23,3 stupně. Na Jezerní slati, stanici Kvilda - Perla, bylo ráno minus 3,2 stupně a maximální teplota 22,2 stupně. Podle meteorologů by mohly teplotní rekordy někde padnout i během pondělí.
Tento týden přinese více nízké oblačnosti, větší změna nastane během pátku 20. října. "To pěkné babí léto bude ještě pokračovat, i když místy se nízká oblačnost nerozpustí. Ale hlavně na Šumavě a v Novohradských horách bude až do pátku hezky," řekl Jaroslav Hintermüller z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Fotogalerie

Měření teplot | Autor: archiv

Diskuse k článku