
Jaderná elektrárna Temelín pokračuje v modernizaci. Technici tam aktuálně mění bezpečnostní potrubí. Výměna se může provádět jen několik týdnů v roce a je pečlivě naplánovaná až do roku 2030.

Investice na znovuvybudování plošiny byla dva a půl milionu, částečně na ní přispěli i dárci z Čech, Rakouska a Německa. Za dobrého počasí jsou z plošiny vidět i rakouské Alpy, jde tak o jednu z největších atrakcí Vítkova Hrádku. V sobotu se zřícenina znovuotevře návštěvníkům, zavřeno bude na Štědrý den, pak tam ale od 25. prosince až do 5. ledna mohou lidé znovu přijít. V roce 2026 se na Vítkově Hrádku čekají velké změny, vyrůst by tam mělo třeba návštěvnické centrum, nebo palisády určené k dobývání.