Na jihu Čech klesá počet udělených stavebních povolení

Stavební úřady v Jihočeském kraji vydaly v loňském roce necelých šest tisíc stavebních povolení.

Je to o více než šest procent méně, než v roce 2023. Pokračuje tak trend úbytku stavebních povolení. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Odhadovaná hodnota loni povolených staveb sahá ke třiceti miliardám, což je naopak meziroční nárůst. Jihočeskému kraji patří v mezikrajském srovnání udělených povolení čtvrté místo.

Autor: Petr Studenovský

Související články

City Nature Challenge

City Nature Challenge se už po čtvrté vrací do Českých Budějovic, až do pondělí 28. dubna můžete fotit živočichy i rostliny ve městě. Zapojit se může úplně každý bez ohledu na věk, vzdělání či úroveň znalostí.

Písecko zasáhlo zemětřesení

Písecký region zasáhlo ve čtvrtek večer zemětřesení o síle 3,2 stupně. Informoval o tom Geofyzikální ústav Akademie věd České republiky s tím, že epicentrum se nacházelo nedaleko obce Mirotice.