Kriminalisté obvinili muže, který své klienty připravil o třicet milionů

Jihočeští kriminalisté obvinili muže z Prahy, který svým podvodným jednání vylákal ze svých obětí celkem třicet milionů korun. Částku postupně získal pod záminkou nákupu počítačových serverů, které měly klientům vydělávat peníze.

Servery ale místo toho pravděpodobně používal pro vlastní potřebu a za jejich pomocí těžil virtuální měnu. Obviněný muž jako jednatel společnosti měl mezi lety 2018 až 2021 podvést až stovku klientů. Těm nejprve peníze skutečně posílal, postupně ale komunikace upadala, až se muž odmlčel úplně. Následně se pokusil vše zachránit dalším podvodem a společnost převedl na muže z Rumunska, který ale slíbené peníze také klientům neposílal. Obviněnému teď hrozí až desetiletý trest.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Kůrovec v Česku ustupuje

Kůrovcová kalamita v Česku ustupuje, poklesu pomáhá hlavně teplé počasí a také nové metody ochrany lesa, které vycházejí právě z výzkumu o chování kůrovce. Informovala o tom mluvčí Biologického centra Akademie věd Daniela Procházková.