
Kauza zapálených aut v Hluboké nad Vltavou má další vývoj. Kriminalisté obvinili už třetího člověka. Ten měl najmout svého známého, aby vozidlo zapálil. Informovali o tom policisté na webových stránkách.

Případ si převzali vyšetřovatelé z oddělení hospodářské kriminality, kteří v rámci domovní prohlídky zjistili, že v objektu se nachází patnáct psů včetně čerstvě narozených štěňat, a to ve velmi nevhodných podmínkách. Prohídky se zúčastnila i inspektorka Státní veterinární správy, která rozhodla o dobrovolném předání čtyř psů. Devětapadesátiletá žena čtyřnohé mazlíčky množila minimálně od roku 2020.