Vila Benešových je v rukou Husitského muzea

Husitské muzeum se stalo správcem Benešovy vily v Sezimově Ústí. Objekt původně patřící druhému československému prezidentovi symbolicky předal do rukou muzea stát ve čtvrtek.

V den Benešových narozenin se tak po více než půl století naplnila poslední vůle prezidentovy manželky Hany. Právě ona totiž vilu Husitskému muzeu původně odkázala. Po její smrti se ale objekt dostal do rukou Úřadu předsednictva vlády a vila začala sloužit rekreačním účelům. Do budoucna se nejen samotný dům, ale i celý přilehlý areál stane veřejně přístupnou památkou.

Autor: Petr Studenovský

Související články