
Kauza zapálených aut v Hluboké nad Vltavou má další vývoj. Kriminalisté obvinili už třetího člověka. Ten měl najmout svého známého, aby vozidlo zapálil. Informovali o tom policisté na webových stránkách.

Požár vypukl 14. ledna ve druhém patře panelového domu na Pražském sídlišti. Hasiči v bytě našli devětapadesátiletého muže bez známek života. Ženu, která byla v bytě s ním, převezli záchranáři do nemocnice s popáleninami. Několik dalších lidí se nadýchalo kouře. Podle kriminalistů požár vznikl kvůli svíčce na vánočním stromku, kterou měl muž nechat bez dozoru. Plameny zasáhly celý byt i venkovní fasádu domu. Případ je uzavřen jako přestupek.