Slavie se prodražila o 400 milionů

Oprava kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích vyšla na jednu miliardu a pětapadesát milionů korun. Celková částka je tak o čtyři sta milionů vyšší, než byl původní odhad. Na zasedání zastupitelstva to uvedl náměstek primátorky Petr Maroš.

Podle náměstka Petra Maroše je tak výrazný rozdíl mezi odhadem a realitou v ceně způsoben hlavně nedostatečnou připraveností celého projektu. Architektonická firma prý nejspíš nebyla vybrána správně, protože architekti neměli s podobnými zakázkami zkušenosti. Rekonstrukci Slavie připravilo minulé vedení města v čele se zástupci hnutí ANO a Občané pro Budějovice. Město tehdy získalo dotaci ve výši 177 milionů z Národního plánu obnovy.

Autor: Petr Studenovský

Související články