• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Ve Vimperku je nová dětská ordinace. Díky dobře nastavené spolupráci se tu podařilo rozšířit zdravotní péči.

Ve Vimperku na Prachaticku přišli s důmyslným nápadem, jak zvýšit dostupnost zdravotnické péče v regionu. Dlouhodobý nedostatek dětských lékařů vedení města vyřešilo nastavením velmi chytré spolupráce s krajem a prachatickou nemocnicí. Projekt teď může být příkladem pro další města a obce.

Prachaticko - Vedení města zainvestovalo rekonstrukci, místní základní škola nabídla vhodné prostory a prachatická nemocnice se postarala o zdravotnické vybavení a o špičkový personál. Výsledkem týmové práce je zbrusu nová pediatrická ordinace ve Vimperku, která místním lidem dlouhá léta chyběla. „Tak jsme hledali prostory a napadl nás tento prostor, protože tady historicky byla ordinace zubního lékaře. Prostory byly delší dobu prázdné, a tak jsme se dohodli, a to spojení se základní školou v největší části Vimperka, která je nejvíce zalidněna, a to je sídliště Mír tak si myslíme, že je to velmi dobrý počin,“  kroky, které vedly ke vzniku nové ordinace ve Vimperku vysvětluje starostka města Jaroslava Martanová /STAN/. Ordinace je moderně vybavená a v prostorách základní školy velmi dobře dostupná. O zdravotní péči se budou starat lékaři a sestry z prachatické nemocnice. „Kmenově by se tu měly střídat dvě lékařky a další budou k dispozici v případě dovolených nebo po službách. Reálně tu tedy mohou být tři a budou tu pravidelně ve stejné dny, takže děti budou na prevenci chodit vždy ke své paní doktorce,“ upřesňnuje nastavení zdravotní péče v ordinaci ředitel nemocnice v Prachaticích Michal Čarvaš. Nová pediatrická ordinace ve Vimperku je pro rodiče místních dětí úlevou. Zdravotní péče je pro ně teď dostupná přímo v místě jejich bydliště. Lékařům a sestrám z prachatické nemocnice zase nabízí příležitost pro větší seberealizaci. Spokojenost je tedy na obou stranách. „Jsem ráda, že se nám to podařilo udělat a vytvořit tady ten prostor, protože těch lékařů bude stále nedostatek a tohle je šance, jak si tímto pomoci,“ uzavírá Lucie Kozlová /ODS/, náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje. Pediatrická ordinace ve Vimperku je už v plném provozu a jen za jediný týden se tu zaregistrovalo přes 70 nových pacientů.

Autor: Petra Říhová

Související články

Vltava je už teď plná vodáků

Slunečné dny a vysoké teploty přilákaly na Vltavu stovky vodáků. V těchto dnech ji splouvají hlavně školáci v rámci kurzů nebo výletů. Hlavní vodácká sezóna ale začíná až na konci června, kdy se na Vltavě vystřídají denně tisíce lidí.

Další ferrata u Hluboké nad Vltavou

Na skále nad Vltavou nedaleko Hluboké vznikla další trasa ferraty. Rozšíření přišlo rok po otevření prvního úseku s obtížností B, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Trasa je přístupná z cyklostezky tak i z vody díky molu.