Motor se v Litvínově neprosadil, Jihočeši prohráli po nájezdech

Hokejisté Motoru České Budějovice v neděli vyrazili do Litvínova. Souboj tabulkových sousedů vyzněl lépe pro domácí, bod navíc vydřeli v samostatných nájezdech.

Na zimním stadionu Ivana Hlinky se hrál od začátku velmi opatrný hokej. Obě mužstva věděla, co je v sázce a tak spoléhala hlavně na obrannou hru. Přesto si ale hned v 5. minutě vytvořil šanci domácí bek Strejček, Hrachovinu ale nepřekonal. Motor měl poté možnost početní výhody, největší šanci si ale po úniku paradoxně vytvořila Verva, s bekendovým pokusem Guta si ale hostující gólman poradil. Ve druhé třetině měli šance hlavně českobudějovičtí, na brankáře Zajíčka ale recept nenašli. Výborně ale chytal i Hrachovina a do třetího dějství se tak šlo za bezbrankového stavu. Poslední dvacetiminutovka patřila Motoru, svého soupeře Jihočeši přestříleli, ale ani jeden pokus za brankovou čáru nezamířil. Po základní hrací době si tak oba týmy rozdělili po bodu a šlo se do prodloužení. Ve hře tři na tři se hrál hokej "nahoru dolů", oba brankáři ale chytali na hranici svých schopností a soupeři skórovat nedovolili. Hrdinou samostatných nájezdů se stal domácí Giorgio Estephan, který Hrachovinu překonal hned dvakrát. Za Motor se při nájezdech prosadil jen Pech, jeho parádní "forsbergovka" ale na další bod nestačila. Motor v Litvínově prohrál 0:1. V dalším zápase Jihočeši na domácím ledě přivítají hradecký Mountfield, utkání začíná 2. února v 17:30.

Autor: Petr Studenovský