Na jihu Čech se znovu objevila ptačí chřipka, tentokrát na Jindřichohradecku

Na jihu Čech se objevilo další ohnisko ptačí chřipky, tentokrát jde o nekomerční malochov v Hůrkách u Nové Bystřice nedaleko Jindřichova Hradce. Ve čtvrtek tam veterináři zlikvidovali zhruba 140 kusů drůbeže.

Majitel malochovu nahlásil veterinární správě úhyn několika kusů drůbeže, následné testy potvrdily, že se jedná o smrt důsledkem nakažení ptačí chřipkou. Veterináři tak museli utratit i zbylé kusy drůbeže. Navíc vytyčili ochranné pásmo kolem ohniska. Vzhledem k blízkosti hranic pásmo zasahuje i do Rakouska. V letošním roce jde už o devatenáctý případ ptačí chřipky v nekomerčních malochovech.

Autor: Petr Studenovský

Související články