
Kauza zapálených aut v Hluboké nad Vltavou má další vývoj. Kriminalisté obvinili už třetího člověka. Ten měl najmout svého známého, aby vozidlo zapálil. Informovali o tom policisté na webových stránkách.

Majitel malochovu nahlásil veterinární správě úhyn několika kusů drůbeže, následné testy potvrdily, že se jedná o smrt důsledkem nakažení ptačí chřipkou. Veterináři tak museli utratit i zbylé kusy drůbeže. Navíc vytyčili ochranné pásmo kolem ohniska. Vzhledem k blízkosti hranic pásmo zasahuje i do Rakouska. V letošním roce jde už o devatenáctý případ ptačí chřipky v nekomerčních malochovech.














