• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Českobudějovická radnice představila největší investiční akce města

V tomto článku se zaměříme na největší investiční akce města, které chystá nové vedení českobudějovické radnice. Plánované stavby na příští čtyři roky rozdělilo do třech oblastí – dopravní, volnočasové a investice do bydlení.

První velkou oblastí, kam chce nové vedení radnice investovat, jsou dopravní stavby. Hlavní prioritou je odvést auta z města. "Musíme velmi úzce spolupracovat s ŘSD na výstavbě Severní spojky, která odvede tranzit od Písku a Plzně na přivaděč na dálnici, aby ta auta vůbec nevjížděla do města. Z druhé strany je to pak zase Jižní tangenta, která ve směru od Krumlova odvádí auta přes Lidickou dále na jih k obchvatu Budějovic." říká náměstek primátorky Českých Budějovic Petr Maroš. 

Další plánované investiční akce se týkají bydlení. Tady chce nové vedení města navázat na projekt 4D, který už začala minulá radnice. "Jde o 300 bytů v bývalých vojenských kasárnách. My na tento projekt navážeme a chceme ho dobudovat tak, aby zde skutečně vznikly nové byty a další nové možnosti bydlení. Dále chystáme nová lůžka pro seniory. Ta chceme ve spolupráci s Jihočeským krajem vybudovat v současném dolním areálu nemocnice." dodává Petr Maroš. 

Další investice poputují do výstavby nových možností pro volné trávení času. Jednou z hlavních takových staveb bude bezpochyby náplavka. "Což je projekt, kde chceme v místě od Slavie a dále ke Slepému rameni vybudovat náplavku, kde by měly vzniknout nové restaurace a zároveň takové hezké místo pro trávení volného času. To plánujeme na pravé straně Malše. Na pravé straně Vltavy chystáme Sluneční ostrov, což je v podstatě v místě  naproti Výstavišti. Už podle studií vypadá tento projekt opravdu krásně." upřesňuje náměstek. 

Obyvatelé Českých Budějovic se mohou těšit i na nové sportovní vyžití. Město má totiž v plánu postavit tělocvičny u škol, které budou dopoledne využívat žáci a odpoledne pak veřejnost. A to zdaleka není všechno. "Určitě bych měl také zmínit aquapark, o kterém se dlouho mluví a my už skutečně chystáme jeho přípravy. Máme pro něj vybranou lokalitu u Vltavy, v místě mezi Tescem a křižovatkou Diamant, kde je to velmi výhodné z toho důvodu, že tam bude končit horkovod z Temelína, který bychom chtěli využít na ohřev vody." říká Maroš. 

Všechny zmiňované projekty chce nové vedení města začít stavět v tomto volebním období.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Manuál pro čistý Malák

Lidé znovu debatovali o lokalitě Malák v Českých Budějovicích. V rámci participativního rozpočtu by měla vzniknout jednotná koncepce tohoto parku, který je oblíbený u místních i u lidí z širokého okolí.

Nejlepší nemocnice roku 2022

Českobudějovická nemocnice se podle organizace HealthCare Institute stala Nejlepší nemocnicí roku 2022. V anketě pro Českou republiku uspěla mezi 148 nemocnicemi. Toto ocenění získala už potřetí za sebou.