Umělci dokončují sochy z písku. Ty na náplavce vydrží celou turistickou sezónu

Už podvacáté vznikají pod rukama umělců Sochy z písku. Letošní téma populární akce, která se pravidelně koná na náplavce ve třetím největším jihočeském městě, má název Otava plyne, Písek tvoří.

Tým sochařů na svých dílech pracuje od konce dubna. Po dokončení a vernisáži, která se koná 20. května, zůstanou sochy na náplavce až do konce turistické sezóny. Nosným tématem celé výstavy bude ztvárnění řeky Otavy, přičemž nejvyšší skulptura dosáhne až tří a půlmetrové výšky. Nouze nebude ani o další motivy, návštěvníci uvidí i umělecké ztvárnění Keltů jako prvních rýžovníků zlata.

Autor: Petr Studenovský

Související články