Richard Brabec by mohl vést kandidátku hnutí ANO na jihu Čech

Ministr životního prostředí Richard Brabec by mohl vést kandidátku hnutí ANO pro říjnové sněmovní volby v Jihočeském kraji namísto Ústeckého. Ministr to připustil v dotazu ČTK.

Návrhy kandidátních listin už dříve odsouhlasily regionální sněmy, potvrdit je ale musí ještě celorepublikové vedení hnutí. V Ústeckém kraji by totiž Brabce mohl nahradit premiér Andrej Babiš, místo kterého by ve Středočeském kraji mohl být lídrem vicepremiér Karel Havlíček. O podobě kandidátky rozhodne čtvrteční výbor hnutí ANO.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Nemocnost na jihu Čech výrazně klesá

V Jihočeském kraji bylo v minulém týdnu pouze 797 případů akutních respiračních infekcí na sto tisíc obyvatel. V mezitýdenním srovnání tak poklesla nemocnost velmi výrazně a to o téměř padesát procent. Pomohly prázdniny a vánoční svátky.