O víkendu nás čeká výheň

O víkendu naměříme teploty dosahující ke 40 stupňů Celsia. Meteorologové proto vydali výstrahu před přehřátím a dehydratací. Je i zvýšené riziko vzniku a šíření lesních požárů 

Podle meteorologů navíc bude ještě větší horko, než se původně myslelo. Největší vedro má být v neděli – zatímco původně předpověď ukazovaly hodnoty okolo 37 stupňů, teď to vypadá, že se dostanou až na 39 nebo 40 °C. Varují proto hlavně před přehřátím a dehydratací. Doporučuje se dodržovat pitný režim a zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Platí i další výstraha kvůli zvýšenému nebezpečí požárů.

Autor: Martin Řepa

Související články