• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

V Hluboké nad Vltavou rozsvítili vánoční stromeček. Začala tak Andělská Hluboká 2022

O prvním adventním víkendu se ve většině měst a obcí rozsvěcovaly vánoční stromečky. A výjimkou nebyla ani Hluboká nad Vltavou, kde se na náměstí sešly v neděli odpoledne stovky lidí, aby si užily tu pravou vánoční atmosféru.

Andělská Hluboká – tak se jmenuje advent, který v Hluboké nad Vltavou probíhá od uplynulého víkendu. I tady začal samozřejmě rozsvícením vánočního stromu. „Já rozsvěcuju stromeček jako starosta už po 29té, takže všichni v městečku už to znají – 3, 2, 1, teď – budiž tma a celý náměstí zhasne. A 3, 2, 1, teď – budiž světlo a stromeček se rozsvítí a všichni mají dobrou náladu. Pijí k tomu punč nebo svařák a mají se dobře. Tak si užijme ty letošní svátky a nehádejme se.“ říká starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Na hlubockém náměstí se v neděli odpoledne sešly stovky lidí, aby si užily tu pravou vánoční atmosféru. Tu vytvořily i krásné známé koledy, které zazpívaly děti z místních školek. „Naše děti z Mateřských škol trénovaly vánoční pásmo už někdy od října, aby byly na dnešní den dobře připravené. Zazní nejznámější koledy jako jsou Rolničky, Neseme vám noviny a jiné.“ upřesňuje učitelka z MŠ Ruská v Hluboké nad Vltavou.

Adventní akce v rámci Andělské Hluboké probíhají po celém městě. Velmi oblíbená je například Vánočně nasvícená ZOO, která začíná už 9. prosince. Hlavní adventní program se ale koná na náměstí a to každý víkend až do Vánoc.

A za nás pak ještě vrcholíme Andělským průvodem, který se dva roky nemohl konat kvůli covidu. / Letos přijede Dáma v sedle jako Zimní královna a provede nás tady Hlubokou nad Vltavou. Dětičky budou mít svoje křidýlka, bílé obleky a vneseme to nejkrásnější vánoční poselství do našeho města.“ dodává jedna z organizátorek Andělské Hluboké Markéta Vejvodová.

Andělská Hluboká bude tady, v Hluboké nad Vltavou probíhat až do konce ledna.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Další kopáči vltavínů dopadeni

V lokalitě Nesmeň na Českobudějovicku, která je rájem pro nelegální kopání vltavínů, se policejním psovodům podařilo přímo při činu nachytat člověka, který se chtěl tímto způsobem obohatit.