
Kauza zapálených aut v Hluboké nad Vltavou má další vývoj. Kriminalisté obvinili už třetího člověka. Ten měl najmout svého známého, aby vozidlo zapálil. Informovali o tom policisté na webových stránkách.

Energetici začali intenzivně pracovat na obnovení dodávek ještě během odpoledne. Za pouhou hodinu se jim podařilo snížit počet domácností bez proudu o polovinu z celkového počtu deseti tisíc. Zhruba tři sta odběratelů ale zůstávalo bez dodávek ještě v pondělí dopoledne. Hasiči v průběhu nedělního odpoledne a noci vyráželi k více než třem stovkám výjezdů napříč krajem. Nejčastěji šlo o čerpání vody ze sklepů a popadané stromy.