V úterý padly teplotní rekordy, bylo přes 30 stupňů

V Českých Budějovicích a ve Strakonicích v úterý padly teplotní rekordy. Teploměry tam ukázaly přes 30 stupňů Celsia. Uvedl to Petr Frühbauer z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V Českých Budějovicích a Strakonicích přístroje ukázaly hodnoty 30,6 stupně Celsia. Na obou místech tak padly dosavadní teplotní rekordy. Ty hlásily i další jihočeské stanice, například Třeboň nebo Temelín. Podle meteorologů ale horké počasí dlouho nevydrží a během týdne se začne ochlazovat, ale ne nijak dramaticky. Ve čtvrtek by se teploty dostanou vrátit k hodnotám ke 24 stupňům.

Autor: Petr Studenovský

Související články